Porównanie 4-kanałowych ładowarek procesorowych

Jaką ładowarkę wybrać? Technoline BC-700, czy może BC-1000? Czy warto dopłacić do Powerex MH-C9000 czy może zdecydować się na Ansmann Powerline 4 Pro? Jak na tym tle prezentuje się obecna od niedawna na rynku ładowarka everActive NC-1000 oraz nowsza, bardziej zaawansowana NC-3000?


Wybór 4-kanałowej ładowarki z dodatkowymi funkcjami nie jest łatwy, tym bardziej, gdy w sprzedaży pojawiają się coraz to nowe modele.

Wszystkim, którzy zastanawiają się nad wyborem projesjonalnej ładowarki procesorowej, wyposażonej nie tylko w 4 niezależne kanały, ale także umożliwiającej np. wybór prądu ładowania lub odświeżanie ogniw, polecamy zestawienie najważniejszych cech i różnic między najpopularniejszymi ładowarkami:
Technoline BC-700,
Technoline BC-1000,
Powerex MH-C9000,
Ansmann Powerline 4 Pro,
everActive NC-1000,
everActive NC-3000.


Oznaczenia:

zielony - cecha, która naszym zdaniem daje danej ładowarce wyraźną przewagę nad innymi modelami.

czerwony - cecha bądź specyfika danej ładowarki, która według nas nie jest wprawdzie wadą, ale dla niektórych użytkowników może wiązać się np. z mniejszą wygodą podczas użytkowania.

● - występowanie cechy
- brak cechy


Zestawienie powinno pomóc niezdecydowanym w wyborze odpowiedniej ładowarki.

Aby zobaczyć porównanie w powiększeniu, wystarczy kliknąć na znajdujący się poniżej obrazek tabeli.


porównanie ładowarek profesjonalnych Ni-MH
Zestawiając ilość zalet i wad poszczególnych modeli uzyskujemy następujące wyniki porównania:

1. miejsce – everActive NC-1000

Ładowarka everActive NC-1000Naszym zdaniem ta ładowarka to najbardziej optymalny wybór dla większości użytkowników. Za NC-1000 przemawia przede wszystkim znakomity stosunek jakości wykonania i możliwości oferowanych przez urządzenie do jego ceny. W segmencie ładowarek w cenach do około 100 zł model ten zdecydowanie wygrywa. Takie cechy jak dodatkowe wyjście USB czy możliwość zasilania w samochodzie, bardziej dopracowana konstrukcja od strony elektroniki stanowią o przewadze NC-1000 nad takimi ładowarkami jak np. Technoline BC-700, BC-1000.
Użytkownicy, którzy często korzystaliby z NC-1000, z pewnością docenią fakt, że po zakończeniu pracy w danym trybie można szybko przejść do kolejnego zadania – w wielu innych ładowarkach niezbędne jest wyjęcie akumulatorów lub poświęcenie dłuższej chwili na zmianę ustawień.
Model ten byłby ideałem, gdyby jeszcze potrafił (tak jak dużo droższy Ansmann) ładować akumulatorki o napięciu bliskim „0”V.

2. miejsce – everActive NC-3000

Ładowarka everActive NC-3000Najbardziej złożona ładowarka w zestawieniu. Dodatkowe, unikalne cechy jak możliwość ładowania akumulatorów R14, R20 nawet o pojemności >10000 mAh oraz b. użyteczny test rezystancji wewnętrznej ogniwa mogą zachęcić najbardziej wymagających użytkowników.
Jako nieliczna dobrze sobie radzi również ze skrajnie rozładowanymi akumulatorami - rozpoznaje i ładuje akumulatory od 0.01V. Całości dopełnia użycie aż 6 czujników termicznych, gwarantujących najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas ładowania akumulatorów. Podobnie jak droższa MH-C9000 pozwala na zmierzenie pozostałej pojemności/stopnia naładowania dowolnego ogniwa, a nawet baterii alkalicznej. Jedyna zauważona podczas testów wada - stosunkowo wysoka cena ładowarki na półce sklepowej, która początkowo może odstraszać od zakupu.


3. miejsce – Ansmann Powerline 4 Pro

Ansmann Powerline 4 ProŁadowarka Ansmann Powerline 4 Pro, pochodząca od renomowanego niemieckiego producenta to bardzo dobra konstrukcja, chociaż zdecydowanie mniej popularna niż ładowarki Technoline. A szkoda, ponieważ oprócz tych zalet, które posiada np. everActive NC-1000 (gniazdo USB, podłączenie 12V) model ten wyróżnia z jednej strony 3-letnia gwarancja producenta (rzadkość przy ładowarkach procesorowych) oraz możliwość ładowania akumulatorków, których napięcie jest bliskie zera. Większość ładowarek traktuje takie ogniwa jako uszkodzone i nie chce ich ładować lub w ogóle ich nie wykrywa. Listę zalet Ansmann’a uzupełnia możliwość szybkiego ładowania 2 akumulatorków typu R6/AA (wysokie prądy ładowania dla 2 skrajnych portów), podświetlany wyświetlacz LCD i dość wygodna obsługa.
Minusem produktu jest stosunkowo mały wyświetlacz LCD i jednak dość wysoka cena detaliczna i zapewne ona jest przyczyną nieco mniejszej popularności.


4. miejsce – Powerex MH-C9000

Powerex MH-C9000MH-C9000 to ładowarka przeznaczona dla profesjonalnych użytkowników. Ten model oferuje też największe możliwości w zakresie doboru prądu ładowania i rozładowania (stopniowanie co 100 mA).  MH-C9000 wyróżnia podświetlany wyświetlacz LCD, który zapewni łatwiejszy odczyt wskazań. Duża przestronna komora ładowania zapewnia swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu akumulatory nagrzewają się w tej ładowarce w mniejszym stopniu jak u konkurencji. Profesjonaliści docenią też niemal laboratoryjną dokładność wskazań/pomiarów testów rozładowania/pojemności.
Mimo wielu zalet MH-C9000 nie jest niestety pozbawiona pewnych mankamentów. Ładowarka niestety nie pomoże nam z akumulatorkami mocno zużytymi lub skrajnie rozładowanymi – takie ogniwa potraktuje jako uszkodzone. Niejasne jest też działanie algorytmu wykrywającego pełne naładowanie - niektóre akumulatory nie są ładowane do ich pełnej pojemności. Producent wprawdzie przewidział możliwość podłączenia urządzenia w samochodzie, ale odpowiedniego adaptera niestety nie dodaje w komplecie, co może nieco dziwić, zważywszy na wysoką cenę zestawu. Spośród porównywanych ładowarek MH-C9000 jest też największa, ale trudno to poczytać za wadę – więcej możliwości to więcej elektroniki, którą gdzieś trzeba zmieścić.


5. miejsce – Technoline BC-700

Technoline BC-700To wciąż bardzo popularny na polskim rynku model. Zawiera kilka bardzo przydatnych funkcji, takich jak rozładowanie, odświeżanie i pomiar pojemności. Dla każdego kanału można ustawić prąd ładowania lub rozładowania, chociaż nie bez pewnych ograniczeń (po rozpoczęciu pracy z dowolnym trybem, maksymalne wartości prądów ładowania/rozładowania są ograniczone do wartości ustawionych wstępnie przez użytkownika).
BC-700 to ładowarka, która w swojej klasie cenowej oferuje spore możliwości i należy do jednej z najczęściej wybieranych przez klientów. Jednak w ostatnim czasie na rynku pojawiają się podobne modele w porównywalnej cenie, które nie tylko oferują dodatkowe funkcje, lecz również są pozbawione pewnych niedoskonałości, które cechują ładowarkę Technoline (np. wspomniana wyżej everActive NC-1000). Zaprojektowana już jakiś czas temu i nie usprawniana konstrukcja BC-700 z biegiem czasu nie wytrzyma konkurencji ze strony innych ładowarek w tej samej klasie cenowej.


6. miejsce – Technoline BC-1000

Technoline BC-1000Na ostatnim miejscu znalazł się drugi popularny model Technoline, będący modelem wyższym niż BC-700. BC-1000 oferuje m.in. kilka wyższych prądów ładowania dla akumulatorków R6/AA: 1000 mA dla maksymalnie 4 ogniw R6/AA oraz jeszcze wyższe prądy ładowania, które można zastosować jednak tylko na dwóch skrajnych portach. To jedyna różnica funkcjonalna między obydwoma modelami. Blisko o połowę droższa BC-1000 jest zwykle oferowana w zestawie z adaptorami dla akumulatorków R6/AA (pozwalającymi na wykorzystanie ich w urządzeniach zamiast R14/C i R20/D) oraz torbą.
Z dodatkowego wyposażenia na uwagę zasługują najbardziej adaptory, chociaż zapewne nie każdemu potencjalnemu nabywcy mogą się przydać. Torba stanowiąca część zestawu jest najmniej przydatnym gadżetem. W stosunku do ceny detalicznej ładowarka ta nie oferuje jednak na tyle większych możliwości i dobrych dodatków, aby każdemu można było polecić jej zakup, zamiast równie niezłej, a za to sporo tańszej BC-700.
Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu uzyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam