Ładowarki uniwersalne

Ładowarki uniwersalne pozwalają na ładowanie akumulatorków o różnych wielkościach (R6 AA, R03 AAA, R14 C, R20 D, 6F22 9V). Wśród ładowarek uniwersalnych możemy spotkać ładowarki procesorowe oraz dużo prostsze i wolniejsze ładowarki zwykłe - sterowane zegarowo.

 

Poszczególne modele niekiedy znacząco różnią się oferowanymi możliwościami. Większość ładowarek uniwersalnych nie radzi sobie z akumulatorami R14 i R20 o pojemnościach większych jak 3000 mAh.

Dodatkowym ograniczeniem jest też zwykle zegarowe (b. powolne) lub zupełnie niekontrolowane ładowanie coraz bardziej popularnych akumulatorków w rozmiarze 9V.Jeżeli poszukujemy uniwersalnej ładowarki, która zapewni maksymalny komfort i pełne naładowanie "grubszym" akumulatorkom typu R14 lub R20 (o pojemnościach dochodzących do 5000 lub 10000 mAh), to wówczas należy szukać zaawansowanych ładowarek procesorowych - np. everActive NC-800U.

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu uzyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam